oferta

Zapewniamy:
– opiekę nad Dziećmi w wieku od 12 miesięcy do 5 lat;
– zajęcia prowadzone przez 12 miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:30,
– kilkunastoosobowe grupy,
– wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
– realizację programu zatwierdzonego przez MEN,
– 4 zbilansowane i zdrowe posiłki,
– atrakcje przedszkolne (wizyty ciekawych ludzi, teatrzyki, koncerty),
– bezpłatne zajęcia adaptacyjne (8 godzin),


Zajęcia podstawowe:
zajęcia dydaktyczne – codziennie. Pracujemy przy użyciu zestawów Trampolina 3 i 4-latka.
język angielski – codziennie.

W naszym przedszkolu uczymy dzieci języka angielskiego metodą TPR, czyli Total Physical Response. Polega ona na przyswajaniu nowego słownictwa i wyrażeń wykorzystując naturalną potrzebę motoryczną   dzieci. Podstawą wszystkich ćwiczeń i zabaw jest ruch, który pomaga utrwalać poznane i uczyć się nowych wyrazów.     Zajęcia polegają na śpiewaniu piosenek z elementami ruchowymi, nauce wyliczanek i wierszyków w formie pokazywania lub naśladowania, gimnastyce w języku angielskim oraz wielu innych zabawach ruchowych. Ponadto dzieci miło spędzają czas uczestnicząc w różnego rodzaju grach dydaktycznych. Zawsze pamiętamy o tym, aby czas poświęcony na naukę języka obcego był świetną zabawą.
zajęcia plastyczno-techniczne – codziennie. Poznajemy dzieci z dziełami sztuki, kształtujemy poczucie estetyki.
zajęcia muzyczne – codziennie. Poznajemy dzieci z muzyką współczesną i klasyczną. Uczymy piosenek
zajęcia ruchowe – codziennie. Zajęcia ruchowe odbywają się przy muzyce w sali lub na placu zabaw. Staramy się aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały na dworze, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to wychodzimy na spacer dwa razy dziennie. W sezonie jesienno-zimowym również wychodzimy na plac zabaw codziennie o ile warunki pogodowe na to pozwalają. Nie straszny nam kapuśniaczek ani mróz (do -8 stopni C) ale przy silnym wietrze, mrozie powyżej -8 stopni C zajęcia odbywają się w salach.


Zajęcia dodatkowe – w cenie czesnego – grupy przedszkolne:
matematyka smyka – 2 razy w tygodniu. Autorski program zajęć matematycznych w oparciu o Dziecięcą Matematykę prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

smykotechnika– 2 razy w tygodniu. Autorski program zajęć plastyczno-technicznych rozwijających zdolności motoryczne oraz umiejętności praktyczne Dzieci.
taniec – 1 raz w tygodniu. Prowadzone przez Panią Zuzannę – instruktorkę tańca w Equrolla Dance Studio.
gimnastyka ogólnorozwojowa i korekcyjna – 1 raz w tygodniu. Zajęcia prowadzone przez Panią Magdalenę – absolwentkę Fizjoterapii na Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
rytmika – 1 raz w tygodniu. Prowadzona przez Panią Małgorzatę – absolwentkę Szkoły Muzycznej oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.

taekwondo – 1 raz w tygodniu. Zajęcia prowadzone przez Pana Bartłomieja – mistrza sztuk walki i samoobrony, instruktor taekwondo itf, WTF, trener Kadry Narodowej oraz v-ce Prezes Polskiej Federacji Kickboxingu, zdobywca wielu nagród krajowych i międzynarodowych m.in. Mistrz Świata w Kickboxingu WTKA ICO UFR Lihgt Contact. 
– gimnastyka buzi i języka – 1 raz w tygodniu. Prowadzone w oparciu o zabawy logopedyczne i logorytmiczne czyli ćwiczenia oddechowe, usprawniające aparat artykulacyjny, słuchowe, ćwiczenia w naśladowaniu dźwięków otoczenia, co sprzyja kształtowaniu właściwej artykulacji głosek. Zabawy logorytmiczne łączą wszystkie doznania zmysłowe z ruchem. Pozwalają odczuć, że mowa nie jest procesem izolowanym i ściśle łączy się z ogólnym rozwojem ruchowym i poznawczym. Forma zabawy natomiast, to najbardziej atrakcyjny sposób aktywności dla dzieci, dlatego chętnie biorą w niej udział
zajęcia z logopedą – 1 raz w tygodniu.
opieka psychologa – współpracujemy z Pracownią Psychologiczno-Pedagogiczną.

 

Zajęcia dodatkowe – w cenie czesnego –  grupa żłobkowa:

– zabawa z tańcem – 1 raz w tygodniu. Prowadzone przez Panią Zuzannę – instruktorkę tańca w Equrolla Dance Studio.

–zajęcia umuzykalniające metodą E.E. Gordona –  1 raz w tygodniu. Prowadzona przez Panią Małgorzatę – absolwentkę Szkoły Muzycznej oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.